Mineflo Kaplama Neden Tercih Edilmelidir?

 

Konut dışında ofis ve diğer yaşam alanlarında da kullanımı uygun olarak tasarlanan mineflo kaplama diğer bir adı ile serfloor kaplama olarak da bilinmektedir. Ahşap görünümlü bir yer kaplama malzemesi olan mineflo kaplama tercih edilmesinin en büyük etkeni güzel görünüm sağlaması ve ortama şıklık katacak bir dekorasyon malzemesi olmaktadır.

 

Mineflo Kaplama

 

İzolasyon özelliği ile gözde bir ürün olan mineflo kaplama parlak yüzeyi ve desenlerinin canlı duruşu olması ile uygulandıkları alanda estetik bir görünüm elde edilmesine faydalı olmaktadır. Uygulanması oldukça basit şekilde olması sayesinde işçilik maliyeti oldukça düşük olacak bir kaplama çeşidi olarak öne çıkmaktadır. Düz ve geniş alanlarda rahatlıkla tek parça halinde kullanılma imkanı da mevcut olmaktadır. Mineflo kaplama türlerinde yüzey temizliği oldukça kolay olması ile dikkat çekmektedir.

 

Mineflo Kaplama Neden Tercih Edilmelidir?

 

Dayanıklı ve yıpranmaz malzeme ile tasarlanan mineflo kaplama uygun fiyatlı ve performansı yüksek kaplama çeşidi olmaktadır. Kullanımı oldukça hijyen olan bu kaplama çeşidi yüzeyinde toz barındırmaz ve leke tutmaz özelliğe sahip olmaktadır. Su ve neme dayanıklı bir ürün olması özelliği ile koku yapmayan ve rutubetli ortamlardan etkilenmeyerek bu konuda oldukça avantajı kullanıcılarına sunmaktadır.

 

Yüzey temizleyicisi yardımı yanı sıra sadece su ile bile oldukça temiz bir görüntüye sahip olunması sağlanmaktadır. Islak ya da kuru temizlik yöntemi ile temizlenmesi konusu ve yıpranmaz yüzeye sahip olma tercih edilmesinde ki en önemli konular arasında yer almaktadır.

 

Mineflo Kaplama Nasıl Uygulanır?

 

Mineflo zemin kaplama çeşidi basit bir uygulamaya sahip olmasının yanı sıra uzun ömürlü olması tamamen bu uygulamanın doğru ve tecrübeli kişiler tarafından kaliteli bir işçilik yapılmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uygulama sırasında en en önemli konu, mineflo malzemesi ile yüzey arasında hava boşluğu kalmamasına gerekli dikkatin gösterilmesi olmaktadır.

 

Mineflonun yere yapışabilmesi için öncelikle titizlik ile yere yapıştırıcı madde sürülmesi gerekmektedir. Bu madde sürüldükten sonra yumuşak yüzeye sahip mineflo yavaş şekilde yere serilerek işlem devam etmektedir. Uygulanan zeminin düzlüğü oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Pürüzlü bir yüzeyde düzgün bir uygulama yapılamayacağı konusu da göz önünde bulundurulmaktadır.