0Yorum

PVC Zemin Kaplamaları, çeşitleri, kullanıldığı alanlar ve fiyat aralığı…

PVC Zemin kaplamaları nedir, çeşitleri, kullanıldığı alanlar ve fiyat alternatifleri nasıldır?
PVC Zemin Kaplamaları, evlerde ve iş yerlerinde kullanılmak üzere formüle edilmiş ve plastiğe evrilmiş PVC’den çoğaltılmıştır. Aslında PVC sentetik plastik bir üründür.

Genelde “Vinil döşeme” olarak bilinen ( PVC ) yani Poly Vinyl Chloride, ahşap parke ve farklı desenlere sahip birçok ürün serisinden oluşan çok çeşitli kaplama türlerinden oluşur.

Çeşitleri

Homojen ve Heterojen yer döşemeleri olarak sınıflandırılmış olup suya dayanıklıdır ve uzun süreli dayanıklılığıyla bilinir.
Homojen PVC yer döşemesi, sadece tek kattan oluşur, bu da aşınma tabakalı heterojen bir zemin ile neredeyse aynı özellikleri sağlar. Homojen karolar, kapalı yüzey sağlayan teknoloji kullanılarak işlenir.

Heterojen PVC döşeme üç katmandan oluşur
– Aşınma,
-Yatak katmanı ve
-Altlık.
Aşınma tabakasının kalınlığı döşemenin yük faktörünü belirler.

Pvc Döşeme Karoları, parke döşemenin görünümünü taklit etmek için çeşitli ahşap parke desenlerinden yapılmıştır. Kullanımı kolay, dayanıklılığı ve özellikle modern duruşu ile öne çıkar.

Aynı şekilde Ahşap PVC döşeme, parke zeminleri taklit eden lüks veya lüks vinil olarak bilinen ahşap tarzı bir döşemedir. Uzun ömürlü, temizliği kolaydır.